EXPLORE LIQUID WATERPROOFING

Tekutá hydroizolácia a reflektívna povrchová úprava striech COOL ROOF

RESICON COOL ROOF & HEATING REDUCE SYSTEM


STREŠNÝ SYSTÉM HYDROIZOLÁCIE S REFLEKTÍVNOU POVRCHOVOU ÚPRAVOU A ZNÍŽENÍM PREHRIEVANIA STREŠNÉHO PLÁŠŤA

Resicon COOL ROOF a HEATING REDUCE systémy predstavujú unikátnu ochranu striech a ostatných povrchov pred poveternostnými vplyvmi, zvlášť pre účinkami slnečného žiarenia. Celý hydroizolačný systém je ukončený špeciálnym vrchným ochranným - reflektívnym náterom v bielej farbe, ktorý je schopný odrážať slnečné žiarenie a teplo späť do atmosféry namiesto toho, aby bolo toto žiarenie a teplo prenášané dovnútra budovy.

Špeciálnym systémom pre dosiahnutie COOL ROOF & HEATING REDUCE systému je technológia na báze jednozložkového, alifatického polyuretánového náteru, ktorý vytvára súvislú, bezšvovú, pevnú, ale elastickú hydroizolačnú membránu, ktorá je vhodná ako druhá vrstva v hydroizolačnom systéme, kde už nie je potrebný vrchný ochranný náter.

SYSTÉM RESICON COOL ROOF je špeciálne prispôsobený na akékoľvek ploché strechy alebo terasy, nechránené strechy alebo strechy s ľahkou krytinou ako je plech, PVC, prípadne vláknitý cement a pod., alebo na rekonštrukčné práce. Poskytuje ochranu a finálnu úpravu základnej hydroizolačnej membrány použitím vrchného reflektívneho ochranného náteru a zároveň poskytuje estetický vzhľad strechy vďaka univerzálnej a čistej bielej farbe. Umožňuje dosiahnuť ekonomicky efektívnu ochranu strechy bez použitia ťažkej alebo silnej ochrannej vrstvy, resp. krytiny.Vysokoúčinná ochrana hydroizolačných membrán 

Systémové riešenie RESICON COOL ROOF ponúka možnosť ochrániť hydroizolačné membrány špeciálnym vrchným ochranným náterom, ktorý spĺňa všetky hydroizolačné vlastnosti a vysoké požiadavky na odolnosť proti UV žiareniu a jeho vplyvy. Reflektívne vrchné nátery sú aplikované v bielej farbe, ktorá vykazuje vysoký stupeň odrazivosti a emisivity slnečného žiarenia (Protokoly a certifikáty so stanoveným SRI indexom). 

Alifatická reflektívna hydroizolačná membrána vykazuje súčasne aj vlastnosti reflektívnych vrchných ochranných náterov, čím preberá ich funkciu v hydroizolačnom systéme COOL ROOF a tým, že vrchný náter sa už neaplikuje, minimalizuje štruktúru systému a uľahčuje aplikačné postupy.

Počas horúceho slnečného, letného dňa, skoro popoludní, povrch čiernej strechy, ktorý odráža len 5 % slnečnej energie a vyžaruje viac ako 90 % tepla, ktoré absorbuje zo slnka, môže dosiahnuť až 82°C.
Plechová strecha odráža väčšinu slnečnej energie, pričom uvoľňuje asi štvrtinu tepla, ktoré absorbuje a môže sa ohriať až na 71°C.
Strecha s COOL ROOF & HEATING REDUCE systémom odráža a uvoľňuje väčšinu slnečnej energie a tepla, pričom povrch dosiahne maximálnu teplotu len 49°C.

Efekt ,,neprehrievania“ vychádza z indexu odrazu slnečného žiarenia (SRI), teda pomeru medzi odrazivosťou povrchu a jeho tepelným vyžarovaním: Resicon materiály= 100 až 105 SRI

Výhody systému COOL ROOF & HEATING REDUCE


 

 • Odrážanie svetla zo slnečného žiarenia (až 75 %)
 • Odrážanie tepla zo slnečného žiarenia (až 92 %)
 • Certifikát odrazivosti slnečného žiarenia a jeho emisivity podľa normy ASTM E1980-11
 • Neprehrievanie povrchov – predlžuje životnosť a funkčnosť hydroizolácie, náterových systémov, finálnych úprav povrchov a pod.
 • Zvýšenie a udržanie komfortu v budovách, najmä v letných horúcich mesiacoch
 • Zníženie potreby klimatizácie – znižovanie nákladov na prevádzku a predĺženie životnosti chladiacich zariadení
 • Zníženie efektu ,,mestského prehrievania“

 • Dosiahnutie ekonomicky efektívneho ošetrenia strechy bez použitia ťažkej a silnej ochrannej vrstvy (produkt odoláva vystaveniu účinkom počasia v súlade s ETA 06/0263)
 • Hydroizolačný systém s použitím reflektívnej hydroizolačnej membrány nevyžaduje vrchný náter – nákladovo a aplikačne efektívny systém
 • Znižuje teplotu povrchu budov vystavených slnku o približne 30 % - zlepšenie tepelnej izolácie vnútorných priestorov
 • Zvyšuje produktivitu fotovoltaických článkov – energeticky efektívny systém ochrany
 • Zaručená ochrana proti UV – farebne stála finálna úprava povrchov
 • Estetický vzhľad povrchov vďaka elegantnej bielej farbe, prípadne béžovej


Schéma COOL ROOF & HEATING REDUCE systému